> Projekti

Ekipno natjecanje učenica „Djevojčice u STEM-u“

Autor: Marija Draganjac, Mirjana Puljar, Tatjana Kovče, 8. 3. 2024. 14:08

Učenice sedmih razreda naše škole, Lorna Borovac i Tara Rožiće, te osmih razreda Petra
Gojak i Marta Protulipac sudjelovale su u petak 8. 3. 2024. godine na ekipnom natjecanju
„Djevojčice u STEM-u“. Natjecanje se održava u okviru cjelogodišnjeg e-Twinning projekta
„Djevojčice u STEMU“. Rješavale su zadatke iz područja biologije, kemije, fizike i
matematike. Mentorice učenica su Mirjana Puljar, Vedrana Čop Novaković i Tatjana Kovče.

Djevojčice u STEM-u – intervju sa znastvenicama

Autor: Marija Draganjac, 29. 2. 2024. 10:57

U sklopu e-Twinning projekta „Djevojčice u STEM-u“ učenice naše škole su u ponedjeljak 12. veljače 2024. godine prisustvovale online intervjuu sa znanstvenicama Jelenom Bujan, Jelenom Ciucci Matovina, Ivanom Čavlina Tomašević i Mirelom Beriša. Djevojčice su imale prilike postavljati im različita pitanja vezana uz njihov posao, predmet njihovog istraživanja, mjestu rada i života, životnom putu i slično. Učenice i dvije od njihovih mentorica, Mirjana Puljar i Tatjana Kovče, su se preko aplikacije Teams uključile u online meeting od kuće ili iz škole. Saznale su npr. da se Jelena Bujan bavi istraživanjem mrava i njihovim prilagodbama na život u gradu, klimatske promjene i slično, Ivana Čavlina Tomašević bavi istraživanjem utjecaja vremena na šumske požare, Mirela Beriša u Americi bavi istraživanjem uloge malih nevidljivih molekula u ljudskom organizmu, a Jelena Ciucci Matovina se u Nizozemskoj bavi razvojem punjača za električna vozila. Cijeli intervju trajao je sat vremena, a učenice su dobile priliku i naknadno poslati pitanja te su sudionice obećale naknadno mailom odgovoriti na njih. Sve je bilo jako interesantno i poučno.

Word grow by reading i Quality Label

Autor: Marina Brozović, Marija Draganjac, 16. 1. 2024. 20:30

Zahvaljujući našoj učiteljici Andreji Bišćan i njenom projektu Uz čitanje i riječi rastu, bogatiji smo za još jednu Europsku i Nacionalnu oznaku kvalitete Etwinning projekta.

Uz čitanje riječi rastu 3/ Words grow by reading 3

Autor: Andreja Bišćan, 14. 6. 2023. 13:36

Učenici 4.b razrednog odjela priveli su kraju eTwinning projekt Uz čitanje riječi rastu 3/ Words grow by reading 3. Ovaj projekt imao je za cilj približiti djeci čitanje knjiga te time izgrađivati kulturu čitanja, razvijati čitalačku vještinu učenika i njihovo kritičko mišljenje. Sudjelovali su u mnogim zajedničkim aktivnostima kao što su uređivanje čitalačkog kutka, obilježavanje važnih datuma, u svijetu glume, te mamci za čitanje.

Natjecanje "Djevojčice u informatici"

Autor: Marija Draganjac, 28. 4. 2023. 13:03

U četvrtak, 27.travnja, u našoj školi je održano ekipno natjecanje „Djevojčice u informatici“ pod mentorstvom učiteljice Marije Draganjac. Natjecanje je dio  e-Twinning projekta „Djevojčice u STEM-u“.

U natjecanju su sudjelovale učenice Marta Protulipac (7.a), Monika Martišković (7.a), Dora Kožul (8.a) i Ema Furdek (8.b). Učenice su timski rješavale zadatke vezane uz digitalne kompetencije, osnove informatike, računalnog razmišljanja i programiranja.

> Projekti
Osnovna škola "Ivan Goran Kovačić" Duga Resa / Ulica bana Josipa Jelačića 8, HR-47250 Duga Resa / www.os-igkovacic-dugaresa.skole.hr / ured@os-igkovacic-dugaresa.skole.hr